Szanowni Państwo

Katedra Organizacji i Zarządzania z przyjemnością informuje, że Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Pan Jarosław Gowin, objął patronatem Seminarium ,,Project Management – Edukacja”, które jest wspólną inicjatywą IPMA Polska, Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Wydarzenie to odbywa się w ramach corocznej Konferencji IPMA Polska, która od lat gromadzi wyjątkowych ludzi, którzy poprzez swoje działania propagują ideę zarządzania projektami w Polsce i na całym świecie. Zapraszamy do wzięcia udziału oraz do zapoznania się z programem Seminarium na stronie.

http://konferencja.ipma.pl/

Studenci WZIEU na wizycie studyjnej w Grupie Azoty Zakłady Chemiczne  „Police” SA!

DSCN3859

Szanowni Państwo,

informujemy, iż dnia  28 października br. grupa 50 studentów Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług wzięła udział w Seminarium informacyjnym na temat realizacji projektu „Węzeł oczyszczania spalin wraz z modernizacją EC II w Grupie Azoty Zakłady Chemiczne „Police” SA”

Podczas spotkania prowadzonego przez  menedżera projektu Pana Macieja Jaworskiego, studenci zapoznali się aspektami prawno-technicznymi oraz organizacyjno-finansowymi realizowanego projektu. Seminarium cieszyło się dużym zainteresowaniem studentów zwłaszcza skupionych wokół obszarów związanych z zarządzaniem projektami, z grup prowadzonych przez dr Joannę Rzempała, mgr Katarzynę Zioło oraz dra Rafała Szymańskiego. Wizytę połączono ze zwiedzaniem fabryki,  w tym wydziału w ramach, którego realizowany jest projekt.

Dziękujemy Grupie Azoty Zakłady Chemiczne „Police” SA za zorganizowanie Seminarium, oraz firmie Transtech Sp z o.o. za obsługę logistyczną wydarzenia.

W imieniu Zespołu i studentów

Joanna Rzempała

SEMINARIUM PROJECT MANAGEMENT EDUKACJA 2015

iYjkhCy_Ys1KtnmsPRR_IChhUbsB2ncn8UogVlfbUNc

Szanowni Państwo!

W dniu 23 października 2015 odbyło się  Seminarium Project Management Edukacja 2015, organizowane przez IPMA Polska we współpracy ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie oraz Wydziałem Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego.

W wydarzeniu wzięło udział ponad 60 przedstawicieli kadry naukowej i biznesu. Celem seminarium było zaprezentowanie różnych form podejścia do budowania kompetencji w zakresie zarządzania projektami na etapie edukacji akademickiej i kształcenia ustawicznego, oraz przedstawienie programów IPMA Polska dla uczelni wyższych, pozwalających na lepsze przygotowanie absolwentów do ciągle zmieniających się wymagań rynku pracy.

Zgromadzonych uczestników powitał prof. dr hab. Michał Trocki, Kierownik Katedry Zarządzania Projektami Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Członek Zarządu IPMA Polska Leszek Staśto oraz Koordynator Programu IPMA-Student dr Joanna Rzempała.

Najbardziej uroczystą częścią Seminarium było wręczenie Certyfikatów Akredytacji IPMA-Student ośmiu uczelniom, a także rozstrzygnięcie tegorocznej edycji konkursu Project Master 2015 na najlepszą pracę magisterską i podyplomową z zakresu zarządzania projektami.

Zakres merytoryczny Seminarium został podzielony na trzy sesje. Pierwszą część stanowił panel dyskusyjny, prowadzony przez Pana dr Rafała Szymańskiego  na temat oczekiwań rynku pracy w zakresie kompetencji z obszaru zarządzania projektami.

W drugiej części  zaprezentowano doświadczenia w zakresie realizacji programu IPMA-Student. W ostatniej części seminarium przeprowadzono  dwa równoległe warsztaty: Grę symulacyjną „Baza na Marsie” prowadzoną przez firmę Octigo oraz „Funkcjonalność Portalu IPMA-Student”, w ramach której dr Bogumił Dałkowski i dr Tomasz Wiśniewski prezentowali możliwości wykorzystania Portalu IPMA-Student w procesie dydaktycznym.

Odpowiadając na potrzeby rynku i na prośby uczestników Seminarium,IPMA Polska we współpracy ze środowiskiem naukowym planuje organizację kolejnych spotkań pod nazwą Seminarium Project Management Edukacja.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w wydarzeniu.